Tilbage til start kurser

VIBENSHAVE
Indgang
Nyborggade 9, København Ø
Tlf.: 35290340
sapi.nabo.osterbro@gmail.com
www.vibenshave.dk

KURSER I FORÅRET 2019


Yoga
Yoga 1 mandag , kl. 10.00-11.30.
Yoga 2 mandag , kl. 11.40-13.00.
Yoga 3 tirsdag, 15.00-16.30.
Yoga 4 torsdag , kl. 10.00-11.30.
Læs mere her

Zumba
Mandag , kl. 10.00-11.40.
Fredag , kl. 10.00-11.40.
Medicinsk Qi Gong og Tai Chi
Medicinsk Qi Gong Hold 1 torsdag kl. 10.00-12.00
Qi Gong/tai Chi torsdag kl. 15.30-17.00
Medicinsk Qi Gong Hold 2 fredag kl. 14.00-15.45

EDB
Computer værksted og rådgivning, fredag kl. 10.00-12.00,

Hobbyhold
Sy, strik, knipling, Tirsdag kl. 9.30-13.00

Keramik
Torsdag kl. 18.00-21.00. Se her her
Olie-, akryl- og akvarelmaleri
Onsdag 10.00-14.00,
Se her her

Sangkor
Torsdag kl. 12.00-14.00

ANDET Banko
Banko hver mandag kl. 12.00-15.30

Fotoklub
Fotoklub, tirsdag kl. 13.00-15.00

Slægtsforskning
Hver onsdag kl. 14.30-16.00

Bridge
Torsdag kl. 10.00-13.00

Whist
Hver tirsdag og fredag kl. 12.00-

Motionshygge
Afspænding, mandag kl. 15.00-16.40
Gymnastik tirsdag, kl. 10.00-11.30.
Boldhold, tirsdag kl. 11.30-13.00
Gymnastik med redskaber hver onsdag kl. 13.30-15.00.
Stolegymnastik med hygge, fredag kl. 10.00-10.45.
Balance- og styrketræning, fredag kl. 11.15-12.15

Selvtræning mandag 7.00-11.00, tirsdg 7.00-10.00 og 12.00-14.00, onsdag 7.00-13.00, torsdag 7.00-11.00 og fredag 7.00-10.00 og 11.15-13.00.

Fællesspisning
Tirsdag, kl.13.00 - Socialt samvær med medbragt mad (boller, kaffe og kage kan også købes i caféen)
Torsdag, kl. 12.00 - Varm frokost 40 Kr., kaffe og kage 15 Kr.
Fredag, kl. 9.15-10.00, morgenmad 20 Kr.

Øvrigt
Vi arrangerer ture, foredrage og fester. Der kan købes kaffe, te, sodavand og brød alle dage i caféen.